32 mieszkania już gotowe dla nowych lokatorów (foto)

Zakończono budowę 32 nowych mieszkań komunalnych przy ulicy Łukowskiej.   Są to pierwsze mieszkania komunalne w Obornikach wybudowane od podstaw od ponad dwudziestu lat. W ramach przedsięwzięcia wybudowano cztery parterowe budynków, każdy z ośmioma lokalami mieszkalnymi z osobnymi wejściami, chodnikami i parkingiem.

Każde z 38 metrowych mieszkań składa się z dużego pokoju z aneksem kuchennym i drugiego, mniejszego pokoju. Wykonane są  w standardzie „pod klucz” z białym montażem, piecem gazowym, kuchenką elektryczną i indywidualnym oświetleniem zewnętrznym. Na terenie wykonano również oświetlenie parkowe. Dwa z mieszkań przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają podjazdy i specjalne uchwyty w łazience.

Koszt całej inwestycji to prawie 4 mln zł.

Kto zamieszka w nowych domach, zaopiniuje Gminna Komisja Mieszkaniowa. Lokale komunalne  to wsparcie gminy dla osób o najtrudniejszych warunkach materialnych i często skomplikowanej sytuacji rodzinnej. Komisja musi zatem przeanalizować listę oczekujących na przyznanie pierwszego mieszkania, lub zamianę tego obecnie użytkowanego na nowe. Są bowiem osoby, często starsze i samotne, dla których aktualne mieszkanie stało się już za duże, lub trudno dostępne ze względu na stan zdrowia. W takich przypadkach bierze się pod uwagę między innymi stan mieszkania, a także brak zaległości w opłacanych czynszach.

Mała ilość mieszkań komunalnych to spory problem w całym kraju, dlatego dla gminy jak nasza 32 lokale to spory krok w zapewnieniu potrzeb naszych mieszkańców – wyjaśnia Zastępca Burmistrza Piotr WoszczykBardzo się cieszę, ze już wkrótce będziemy oddać do nich klucze nowym lokatorom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *