Kalendarz imprez

listopad 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
AutoKomis Pionier II
OŚRODEK SZKOLENIA P.H.U. DANWOJ

antena

Do konkursu na zagospodarowanie czterech miejsc, jakie zwolnią się w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej, zgłosiło się już 17 nadawców.

 Choć w pierwszym roku nadawania takiego kanału nadawca musi się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 20 mln zł, nadawcy najwyraźniej wierzą, że uda się na nim wydrzeć reklamowe budżety dla nowych stacji kosztem obecnych największych naziemnych graczy, czyli TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu.

Obecnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nadawanych jest 21 stacji. Wśród nich TVP Info jest nadawane podwójnie, w ramach dwóch pakietów, a TVP 1 i TVP 2 także podwójnie, ale raz w wersji HD (wysokiej rozdzielczości), a drugi raz w standardowej.

Powielające się kanały zostaną zastąpione przez nowe stacje wybierane teraz w konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Oprócz wymienionych stacji naziemna telewizja cyfrowa oferuje kanały: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV i TTV.

Taką ofertę Krajowa Rada chce wzbogacić od maja 2014 r. o cztery kanały o profilu społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym i dla dzieci w wieku 4-12 lat. Narzuciła ona jednak wyśrubowane normy dotyczące zawartości programowej nadawcom.

Naziemna telewizja jest odbierana za pomocą tradycyjnych anten naziemnych, np. kierunkowych lub siatkowych albo anten zbiorowych. Teraz jej sygnał dociera do odbiorników analogowo oraz cyfrowo. Sygnał analogowy będzie stopniowo wyłączany.

Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest dekoder DVB-T MPEG-4 (wbudowany w telewizor albo zewnętrzny, podłączony do telewizora tzw. set-top-box). Potrzebna jest też antena naziemna.

źródło: interia.pl

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu BiuletynOborniki.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.