Aresztowany za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Policjanci z Obornik zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Podejrzany w poniedziałek wszedł do jednego z obornickich sklepów. Tam zażądał pieniędzy grożąc jego pracownikowi pozbawieniem życia oraz spaleniem budynku. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

W poniedziałek (5.03.2018r.) w godzinach popołudniowych do jednego z punktów handlowych mieszczących się na terenie Obornik wszedł dobrze znany personelowi mężczyzna. 31-latek nie przyszedł jednak robić zakupów. W krótkiej rozmowie z pracownikiem sklepu zażądał pieniędzy. Swoje żądanie poparł groźbą, że jeśli ich nie otrzyma to pozbawi życia handlowca, jego rodzinę a sklep spali. Chwilę później napastnik wyszedł z budynku zaniepokojony obecnością innych osób. Pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił o wszystkim Policję.

Jeszcze tego samego dnia oborniccy policjanci dokonali zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Został mu przedstawiony zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. W środę Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Jak się okazało 31-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwo.

Za dopuszczenie się powyższego czynu w warunkach recydywy może posiedzieć w więzieniu nawet 15 lat.

One thought on “Aresztowany za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

  • 12 marca 2018 at 21:24
    Permalink

    Przede wszystkim jest młody (22lata)i zapewne się jeszcze rozwinie, dwa że o jego zdrowie nie trzeba się aż tak martwić (od początku nba, a to już 3sezon nie opuścił żadnego meczu, za to Embiid z którym często jest porównywany opuścił 144mecze, a to 4sezon i dalej są obawy o jego plecy). KAT notuje fg% na poziomie 54% oraz 3p% na poziomie 41%(przypominam że to center). Oprócz tego obecnie 5najlepiej zbierający zawodnik i średnie na poziomie 20ppg. Jest jeszcze parę rzeczy do poprawy, ale uważam że za 5lat mógłby spokojnie powalczyć o miano obecnie najlepszego centra :p ( 2 )

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *