Bezpieczeństwo podczas upałów

W związku z panującymi wysokimi temperaturami przypominamy o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z kąpielisk oraz uroków słonecznej pogody. Dodajmy, że wielkopolscy policjanci odnotowali w tym sezonie przypadki utonięć. Musimy podczas wypoczynku w słoneczne dni pamiętać o bezpieczeństwie.

W związku z tym apelujemy do wszystkich, aby w tych upalnych dniach kierować się przede wszystkim rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

PRZYPOMINAMY!!!

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej.Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi, mogą być tragiczne w skutkach.

Pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w szczelnie zamkniętych pojazdach naraża je na niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, które może doprowadzić do zagrażających życiu urazów narządów wewnętrznych oraz udaru cieplnego.

W tak gorące dni należy zachować szczególną ostrożność na obszarach leśnych. Postępowanie według podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć powstania pożaru.

Aby zapobiegać niepotrzebnym wypadkom apelujemy również o szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

W związku z obecnie panującymi upałami bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

źródło:KPP Oborniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *