Chciał wręczyć łapówkę mundurowemu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali 45-letniego mieszkańca Parkowa, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć łapówkę mundurowemu. Teraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 maja br. policjanci Komisariatu w Policji w Rogoźnie otrzymali informację , iż na drodze pomiędzy miejscowościami Boguniewo a Józefinowo znajduje się w rowie pojazd marki Renault Megane Scenic, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli pojazd w rowie a w nim na miejscu pasażera 19-latka, który oświadczył, iż samochodem kierował 45-letni mieszkaniec Parkowa. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarł 45 – letni mężczyzna, który potwierdził słowa 19-latka. Od tego też mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Podczas badania 45-latka na zawartość alkoholu, funkcjonariusze stwierdzili u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie dalszych czynności 45-latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć policjantowi 50 złotowy banknot. Funkcjonariusze od razu o tym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego obornickiej komendy. Na miejsce został skierowany technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie, którzy zabezpieczyli dowody w sprawie.

Kierowca renault został zatrzymany i przewieziony do obornickiej komendy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Obornikach, przedstawił podejrzanemu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *