Dąbrówka Leśna, Łukowo i Gołaszyn! Nowe siłownie zewnętrzne już na Was czekają.

W ostatnim czasie w naszej gminie powstały cztery nowe siłownie zewnętrzne. Z plenerowych urządzeń mogą korzystać już mieszkańcy Dąbrówki Leśnej, Łukowa i Gołaszyna.

Na czym polega fenomen siłowni na dworze? Przede wszystkim plenerowe sprzęty, przeznaczone są dla wszystkich. Mogą korzystać z nich zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy, osoby początkujące, ale i zaawansowani sportowcy.

Chociaż koszt nie jest mały, bo wyposażenie czterech punktów w urządzenia kosztowało łącznie niemal 42 tys. zł. Są to przedsięwzięcia, w które warto inwestować. Nie ma bowiem nic zdrowszego niż ruch na świeżym powietrzu, a ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej.

Do ćwiczeń na zewnętrznych siłowniach trenerzy zachęcają zwłaszcza seniorów, którzy powinni zapewniać sobie codzienną dawkę ruchu, aby przeciwdziałać spadkowi zdolności do wysiłku. Wraz z upływem lat ciśnienie tętnicze zwiększa się, natomiast regularny trening pomaga obniżyć podwyższone ciśnienie, zmniejsza sztywność tętnic i poprawia krążenie obwodowe.

Każde z urządzeń, chociaż wygląda niepozornie ma ogromne znaczenie:

  • Orbitrek – aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg.
  • Twister– poprawia koordynację ruchową. Aktywuje stawy biodrowe, wzmacnia mięśnie brzucha oraz wzmacnia lędźwiową część kręgosłupa.
  • Wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców.
  • Rowerek – wzmacnia mięśnie nóg i dolne partie ciała, poprawia ruchomość stawów kończyn dolnych, koordynację ruchową i ogólną kondycję. Jest szczególnie polecany dla osób starszych, które nie mogą czynnie uprawiać jazdy na rowerze.
  • Poręcze – wzmacniają mięśnie ramion i brzucha, poprawiają kondycję mięśniową pleców, aktywizują wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

    WWW.OBORNIKI.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *