Dariusz Pytlak trzeci w Mistrzostwach Polski

Dariusz Pytlak wziął udział w X Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych i w swojej kategorii C4 w wyścigu ze startu wspólnego zdobył miejsce 3., zaś w czasówce zdobył miejsce 4. Miesiąc wcześniej, w Pucharze Świata w Emmen w Holandii Oborniczanin zajął 18 miejsce w konfrontacji z parasportowcami z całego świata.

Na zdjęciu medalistka Para Olimpiady,  zdobywczyni Pucharu Świata – Anna Harkowska i uczestnicy wyścigów Pucharu Świata – Sławomir Turonek, Piotr Bloma i Dariusz Pytlak.

Każda chwila w życiu jest warta spełnienia marzeń, nie możemy marnować życia. Mamy je tylko jedno i nie ma szans na dogrywkę

– mówi sportowiec z Obornik.

W Mistrzostwach Polski w Rzykach od 24 do 26 sierpnia 2018 r. Dariusz Pytlak zdobył 3. miejsce

wyścigu ze startu wspólnego w  i 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, zaś w Pucharze Świata  w kategorii C4 Dariusz Pytlak czasówkę ukończył na 18. miejscu.

Dariusz Pytlak sam myśli już o paraolimpiadzie w Tokio, która obędzie się w 2020 roku jednakże wszystko uzależnione jest od grona sponsorów, którzy w  tym wszystkim pomagają.

Doceniamy niezwykłą siłę i pracę, którą wykonuje Pan Dariusz. Pomoc finansowa, szczególnie w przypadku niepełnosprawnych sportowców, jest niezwykle ważna

– mówi sponsor Piotr Kosmowski z GU Polska.

Może to początek przygotowań? Nawet w tym wieku chcę podejmować walkę ze swoimi ułomnościami – mówi sportowiec.

„Wyjazdy na tegoroczne imprezy mogły dojść do skutku dzięki wsparciu finansowym firm takim jak , GU Polska , Firma Serafin , Firma Vermix , Rembudex , Promeplast , Promet-Bin , MIX -BUD , Elektro-Tel , Kosbud , Firma Handlowo Usługowa Michał Łabuziński i osoby prywatne.