Jonasz Ratajczak kończy grę w obornickiej Sparcie

Jonasz Ratajczak kończy grę w obornickiej Sparcie. Jojo zaczyna nowy rozdział w życiu – przeprowadza się do Szwajcarii i tam będzie kontynuował karierę.

W sobotę szczypiorniści Sparty przy wypełnionej po brzegi kibicami hali OCS, pokonali pewnie UKS Lidera Swarzędz 38:26. Podczas spotkania nie brakowało ciekawych akcji zarówno w obronie, jak i w ataku. Na pochwałę zasłużyli również oborniccy bramkarze, którzy popisali się wieloma świetnymi interwencjami.

Sobotnie spotkanie było jednak wyjątkowe z innego względu. Był to pożegnalny mecz Jonasza Ratajczaka, utalentowanego skrzydłowego, który od kilu lat stanowił jeden z fundamentów zespołu Marka Arciszewskiego. Powodem odejścia ze Sparty popularnego „Joja” jest zmiana miejsca zamieszkania, która uniemożliwi mu grę w Obornikach.

Podczas pożegnalnego meczu Jonasza w barwach Sparty, na trybunach obecni byli m.in. burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz wicestarosta Waldemar Cyranek, którzy po ostatnim gwizdku wręczyli mu pamiątkową koszulkę oraz złożyli podziękowania i gratulację przy głośnych owacjach z trybun.

– Jonasz od dziecka był związany ze sportem. W najmłodszych latach uczęszczał do klasy pływackiej w Szkole Podstawowej nr 3. Po kilku latach nauki i szkolenia pod okiem Państwa Ireny i Andrzeja Daszkiewiczów stał się jednym z lepszych zawodników w kraju z do dziś nie pobitym rekordem szkoły w stylu dowolnym – wspomina trener Sparty, Marek Arciszewski.

– Już wtedy równolegle zaczął uprawiać piłkę ręczną w naszym klubie. Po roku zamienił czepek na piłkę i wybrał klasę sportową o profilu piłki ręcznej Gimnazjum nr 1 im. Unicef w Obornikach . Wydaje się że to słuszna droga sportowego rozwoju, którą Ty pierwszy wyznaczyłeś – dodaje Arciszewski.

Jonasz Ratajczak zdobył w 2011 roku wraz z zespołem Mistrzostwo Wielkopolski oraz zajął V miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej, która odbyła się w Radomiu. W 2014 r. wywalczył V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej. Wielokrotnie powoływany do Kadry Województwa Wielkopolskiego. Od 2012 nieprzerwanie reprezentuje zespół seniorski obornickiej Sparty.

„Jojo” przeprowadza się do Szwajcarii. Nie rozstaje się jednak z piłką ręczną. Wiadomo już, że będzie on grać w miejscowym klubie, który występuje w I lidze szwajcarskiej.

Życzymy Jonaszowi wielu sukcesów, na szczeblu sportowym i tych prywatnych.

Źródło: Oborniki.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *