Koleje Wielkopolskie uruchamiają przewozy pasażerskie na nowych liniach

Grudzień tradycyjnie ostatni miesiąc w roku kalendarzowym, otwiera nowy rozdział w działalności Kolei Wielkopolskich. Jako największy samorządowy przewoźnik kolejowy w Wielkopolsce, udostępnia nowe połączenia z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego.

Uruchomienie tych połączeń nastąpi w dniu 10. grudnia br., a towarzyszyć temu będą działające w tym czasie na stacjach kolejowych Jarocin i Ostrów Wlkp. punkty informacyjne Kolei Wielkopolskich (od 6 do 10 grudnia włącznie).

Planowane czasy przejazdu na trasach z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosiły odpowiednio 60. i 95. minut, ale nie tylko rozkład jazdy będzie przestrzenią do rozmów, do których przewoźnik zachęca wszystkich podróżnych w najbliższych dniach w ramach specjalnie dedykowanych mieszkańcom Jarocina i Ostrowa, punktów informacyjnych. Pracownicy chętnie wysłuchają pytań, sugestii mieszkańców, podróżujących bądź zamierzających korzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich, przybliżą aktualną ofertę oraz tabor jaki będzie obsługiwał wybrane trasy, opowiedzą o jego zaletach, które wpływają na komfort podróżowania.

Przykładowe ceny biletów dla podróżujących na trasie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosić odpowiednio:

  • bilet normalny 15,6 zł (Poznań – Jarocin) i 22 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),
  • bilet uczniowski 9,83 zł (Poznań – Jarocin) i 13,86 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),
  • bilet studencki 7,64 zł,( Poznań – Jarocin) i 10,78 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.).

Nie bez znaczenia dla mieszkańców i podróżujących na nowych trasach są stacje (przystanki) pośrednie co powinno pozytywnie wpływać na dostępność do mniejszych miejscowości i ułatwić komunikację lokalną.

Dla wybranych odcinków lista stacji pośrednich przedstawia się następująco:

  • do Środy Wlkp. – Pierzchno, Kórnik, Gądki, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.
  • do Jarocina – Mieszków, Chocicza, Solec Wielkopolski ,Sulęcinek.
  • do Ostrowa Wlkp. – Biniew, Bronów, Taczanów, Pleszew, Kotlin, Witaszyce.
  • Do Krotoszyna – Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Wolenice, Bożacin.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie www Kolei Wielkopolskich: http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/Pozna%C5%84-K%C4%99pno-Krotoszyn-Pozna%C5%84-wa%C5%BCny-od-10-grudnia-1.pdf

Dodatkowo podróżujący na trasie Poznań – Krotoszyn – Poznań, zyskają cztery nowe połączenia obsługiwane wyłącznie przez tabor Kolei Wielkopolskich, a czas przejazdu na tej trasie będzie wynosił 93 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *