Mobilne centrum monitoringu w walce z piratami drogowymi

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Obornikach każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu obornickiego. W dniu 26.09.2017r. na skrzyżowaniu ulic Kopernika, 11 Listopada, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, w „oku” kamery obserwowali ruch kołowy i pieszy ze szczególnym zwróceniem uwagi na popełnianie wykroczeń.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu obornickiego funkcjonariusze  Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zorganizowali działania pilotażowe z udziałem Mobilnego Centrum Monitoringu. Skrzyżowanie ulic Kopernika, 11 Listopada nie zostały wybrane przypadkowo. W tym miejscu wielokrotnie można dostrzec kierowców, którzy pomimo braku miejsca do kontynuowania jazdy wjeżdżają na skrzyżowanie i zatrzymując się na nim blokują ruch innych pojazdów. W tym miejscu przypominamy, że zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym samo zapalenie się światła zielonego na sygnalizatorze nie upoważnia kierowcy do wjazdu na skrzyżowanie. Kierowca musi mieć miejsce do kontynuowania jazdy, gdyż nie stosując się do powyższego kierujący popełnia wykroczenie.

Podczas działania funkcjonariusze obserwowali na monitorze zachowania kierowców . W przypadku zauważenia kierującego jadącego niezgodnie z przepisami ruchu drogowego informację o nim przekazywali najbliższemu patrolowi Policji. Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych. W sumie funkcjonariusze podczas działań  pilotażowych nałożyli 5 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Kolejne działania funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach z udziałem Mobilnego Centrum Monitoringu zaplanowali w dniach od 04.10-05.10.2017r. co nie oznacza ,że działania te nie będą kontynuowane w innych terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *