Nie żyje Andrzej Kramer.


Niestety 27 stycznia 2018 roku odszedł od Nas Andrzej Kramer – założyciel i właściciel stajni hodowlano-sportowej w Bogdanowie.Blisko 20 lat temu Andrzej Kramer założył stajnię w Bogdanowie. Z jego hodowli pochodzi wiele doskonałych koni, m.in. Rubikon K (Borys Kramer, syn, wygrał na nim MPMK w kategorii pięciolatków), Coco Chanel K (wygrana w Grand Prix ZO w Jaszkowie pod Jackiem Kuśnierczakiem.

[AdSense-A]

Andrzej Kramer sprowadził też do Polki kilka ogierów.  Był znawcą końskich rodowodów skokowych. W szczególny sposób upodobał sobie konie ras Holsztyńskiej i Selle Français. W hodowli używane były między innymi Contendus i Romeo Des Vaux (zdjęcie poniżej). Ostatnio jego wielką nadzieją był holsztyński Colander AK (Colman – Ostia IV po Contender), który w październiku zajął drugie miejsce podczas polowej próby ogierów w Łącku.

[AdSense-B]

Andrzej Kramer był też wielkim fanem sportu jeździeckiego. Można go było spotkać na wszystkich ważniejszych skokowych zawodach w Polsce. Obowiązkowo co roku wyjeżdżał w maju do Hamburga na Derby. Z jego inicjatywy konsultacje dla jeźdźców z Wielkopolski prowadził Dirk Ahlamann.
Miał niespełna 50 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *