Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu (foto)

11.01.2018. w powiecie obornickim doszło do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów osobowych. Pierwsze zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego pomiędzy Obornikami a Gołaszynem do SK KP PSP wpłynęło o godzinie 12.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że pojazd znajduje się poza jezdnią na dachu, a w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana, przytomna. Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby poszkodowanej oraz udzieleniu KPP, a następnie przekazanie ZRM, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. W drodze powrotnej zastępy JRG Oborniki zostały zadysponowane do jak się okazało w czasie dojazdu niegroźnego zadymienia kotłowni w miejscowości w Kowanówko.

Do drugiego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w miejscowości Pruśce. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego z udziałem jednej osoby, która znajdowała się poza pojazdem. Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, udzielenie KPP osobie poszkodowanej, a następnie przekazanie jej ZRM, który przetransportował ją do szpitala. Po przekazaniu poszkodowanego usunięto z drogi odłamki powypadkowe.

Adam Okoniewski

Redaktor i Fotograf portalu Biuletyn Oborniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *