Nowe oblicze zabytkowej kamienicy na Piłsudskiego (foto)

Kolejny zabytkowa kamienica przy ulicy Piłsudskiego odzyskała swój dawny blask. Mowa o należącym do gminy budynku, w którym obecnie znajduje się  Zakład Rehabilitacji i Fizykoterapii „Konsyliarz”. We wtorkowe przedpołudnie (16.01) odbył się oficjalny odbiór prac wykonanych w listopadzie i grudniu przez firmę Kosbud z Uścikowa.

[AdSense-A]

Cała, warta ponad 450 tys. zł inwestycja prowadzona w porozumieniu z konserwatorem zabytków obejmowała trzy zakresy. Wymieniono pokrycie dachowe, na którym ułożono nową dachówkę tzw. „karpiówkę”. Wymieniono całą stolarkę okienną, łącznie ze stylizowanymi drzwiami wejściowymi, do ozdobienia których wykorzystano autentyczną metaloplastykę i okucia. Położono również tynk renowacyjny i nadano nową, stonowaną kolorystykę.

W odbiorze wraz z burmistrzem wziął udział radny Henryk Brodniewicz, inspektor nadzoru, urzędnicy oraz wykonawca.

[AdSense-B]

Jak podają źródła, wyremontowany gmach był to budynek Urzędu Powiatowego,  niemieckiego, później polskiego. Po wojnie znajdowało się tam przedszkole.  Od utworzenia natomiast w latach 90. rejonowych, a później powiatowych urzędów pracy mieściła się tam jego siedziba. Obecnie wspomniany Zakład Rehabilitacji i Fizykoterapii „Konsyliarz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *