Pilnie potrzebna rzadka krew dla dziewczynki cierpiącej na białaczkę

Julia Bubacz walczy z białaczką i właśnie przeszła przeszczep. Niestety, teraz potrzebuje krwi 0Rh- po aferezie płytkowej, a tej w Poznaniu brakuje. 

Wszystkie osoby chcące pomóc dziewczynce w walce z nowotworem i posiadające wskazaną grupę powinny udać się do centrum krwiodawstwa i wskazać, że oddają krew dla Julii Bubacz, leczonej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

Co ważne, krew z przeznaczeniem dla Julii mogą oddawać tylko osoby, dla których nie będzie to pierwsza „przygoda” z krwiodawstwem. Wakacje to zawsze trudny okres dla krwiodawstwa, na szczęście w chwili obecnej stolica Wielkopolski jest pod tym względem dobrze zabezpieczona. Czasem jednak, jak w przypadku Julii, pojawiają się problemy.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi, możemy uratować czyjeś życie.

źródło:epoznań.pl

One thought on “Pilnie potrzebna rzadka krew dla dziewczynki cierpiącej na białaczkę

  • 9 sierpnia 2018 at 20:06
    Permalink

    Witam.
    Dopiero się dowiedziałem o problemie w Poznaniu. Mam tą sama grupę krwi. Mieszkam w Koninie. Jestem honorowym dawcą krwi potwierdzonym przez Szpital Wojskowy w Bydgoszczy. W poniedziałek oddam krew dla dziecka. Z tego co wiem mam bardzo mocne elektrolity. W razie pytań proszę o kontakt 669 821 650

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *