Podsumowanie akcji „Znicz 2017” (foto)

Oborniccy policjanci podsumowali tegoroczne Święto Zmarłych. Zdecydowana większość kierowców stosowała się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i zmian organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. Niestety w tym czasie doszło do dwóch wypadków drogowych, w wyniku których trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Nie obyło się również bez kolizji i nietrzeźwego kierowcy.

[AdSense-A]

Na terenie powiatu obornickiego zarówno do służby na drogi i w pobliże nekropolii w okresie od 27 października do 2 listopada zostały skierowane dodatkowe patrole funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Cel był jeden – aby było bezpiecznie. W podsumowaniu akcji „Znicz 2017” możemy stwierdzić, iż na drogach powiatu w przedmiotowym okresie nikt nie zginął jednak 3 osoby z obrażeniami ciała z 2 wypadków trafiły do szpitala.

Policyjne statystyki odnotowały na terenie powiatu w tym czasie 10 kolizji, a przeprowadzane badania trzeźwości ujawniły nietrzeźwego kierowcę i rowerzystę w stanie po użyciu alkoholu.

Funkcjonariusze obornickiej Komendy Policji oprócz działań na drogach, prowadzili także szereg działań profilaktycznych. Policjanci podczas trwania akcji „Znicz 2017” patrolowali tereny wokół cmentarzy, ale także same cmentarze.

[AdSense-B]

Ponadto rozmawiali z osobami, które przyszły odwiedzić groby swoich bliskich, przestrzegali przed zagrożeniami ze strony kieszonkowców, udzielali rad i wskazówek, by nie paść ofiarą przestępców. Seniorom podczas spotkań rozdawano ulotki dotyczące bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie nekropolii. 1 listopada poza ulotkami najmłodsi i najstarsi otrzymali z rąk funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowych elementy odblaskowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Obornikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *