Policja apeluje – Podczas upałów nie zostawiajmy dzieci w aucie !!!!

Rozpoczął się okres letni, a wraz z nim nadeszły upalne dni. Dlatego Policja apeluje – nie zostawiajmy dziecka w rozgrzanym samochodzie, nawet na chwilę! Nieodpowiedzialne zachowanie dorosłych czy też zwykłe roztargnienie, mogą być przyczyną tragedii najmłodszych. Według ekspertów wewnątrz auta w upalny dzień temperatura może dojść nawet do 90° C.

Podróżując z najmłodszymi, należy zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić dziecku wodę do picia i w miarę możliwości robić przerwy podczas podróży.

Absolutnie nie zostawiajmy dzieci w aucie podczas upałów! Temperatura ciała dziecka wzrasta od 2 do 5 razy szybciej niż dorosłego człowieka. Szyby w samochodzie najpierw umożliwiają przedostanie się promieni słonecznych do wnętrza, a następnie działają jak izolator i zatrzymują ciepło w środku. Zostawienie uchylonego okna w samochodzie daje tak naprawdę niewielki efekt. Ryzyko przegrzania dziecka jest ogromne.

Dzieci pozostawione w rozgrzanych autach są bardzo słabe, zdezorientowane działaniem wysokiej temperatury, zwykle nie płaczą i nie próbują same wydostać się z samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *