APEL : Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Urbania (foto)

Minionej nocy płomienie zniszczyły mieszkanie 4 dzietnej rodziny z Urbania, która w jednej chwili straciła dach nad głową i cały dobytek. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji.

[AdSense-A]

Szóstka ludzi, rodzice oraz czwórka dzieci w obliczu tej tragedii nie zostają sami. Natychmiast Gmina Oborniki zorganizowała pomoc. Od razu wypłacono wszystkie świadczenia, udostępniono im mieszkanie zastępcze w Uścikowie, do którego już klucze już otrzymali, trybie nadzwyczajnym zwołano nadzór budowlany, miejsce odwiedzili  sztab kryzysowy z V-ce burmistrzem Piotrem Woszczykiem na czele, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.  Spłonął doszczętnie cały parter, kuchnia, łazienka, wszystkie meble w których były ubrania. Powodem pożaru było spięcie w instalacji elektrycznej. Rodzinie na szczęście nic się nie stało, ojciec ze starszym synem już odgruzowuje dom, pozostała trójka dzieci w wieku 18, 14 i 10 lat byli na obserwacji, nic im nie grozi.

Gmina robi wszystko by pomóc pogorzelcom. Podczas Biegu Niepodległości zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie z Urbania.
Dodatkowo przedstawiciele Gminy Oborniki apelują o pomoc! Potrzebne farby, nida gips, materiały na podłogi, zlewozmywak, okna, kleje, instalacje elektryczne, ubrania, cały sprzęt wewnętrzny.
W przeciągu kilku chwil zostanie uruchomione konto na które będziemy mogli wpłacać pieniądze na odbudowę domu. W akcji ratowniczej wzięli udział: JRG Oborniki x 2; JRG Szamotuły, OSP Chrustowo, OSP Ocieszyn, Zespół Ratownictwa Medycznego, Patrol Policji, Pogotowie Energetyczne.

Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie z Darią Włodarczyk tel. 663-914-451
Sołtys Urbania tel: 506404779
Sztab kryzysowy – Piotr Woszczyk :691746846[AdSense-B]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *