Są decyzje dotyczące Obwodnicy S11

W piątek, 16 marca w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu dużej obwodnicy Obornik w ciągu drogi S11. W spotkaniu, w którym uczestniczył m.in. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i Kierownik Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Obornikach Przemysław Mączyński rozmawiano na temat przebiegu obwodnicy.

Pod uwagę brane były dwa warianty wschodni i zachodni. Jednak przy wariancie zachodnim powstało wiele problemów, w szczególności środowiskowych. Po szczegółowych dyskusjach wariant wschodni wydaje się realny, ze względów po pierwsze projektowych, a po drugie ze względów rozwoju samej Gminy Oborniki.

W rozmowie poruszono także kwestię poszczególnych węzłów i tego gdzie ewentualnie będą zaprojektowane. Dla samego miasta kluczowym węzłem będzie tzw. węzeł łukowski, z którego będziemy z S 11 zjeżdżać do miasta.

Kolejne węzły czy to będzie Parkowo, Ocieszyn, czy Chludowo ustalone zostaną w dalszej części projektowania. Projektanci muszą przestrzegać wielu wytycznych inwestora w tym mi.in. to że węzły nie mogą być projektowane częściej niż co 5 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *