Spotkanie Komitetu Obchodów rocznic (foto)

Setne rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, przypadając w 2018 roku, mobilizują wiele instytucji i środowisk do godnego obchodzenia tych ważnych dla naszego państwa dat. W Obornikach uchwałą Rady Miejskiej z listopada ubiegłego roku uznano rok 2018 „Rokiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. 

Burmistrz Obornik powołał zarządzeniem Komitet Obchodów którego zadaniem jest opracowanie i realizacja programu lokalnych obchodów.

Zarządzenie nr 875_2017_powołanie komitetu obchodów_popr. 

Zarządzenie nr 887_2018_powołanie komitetu obchodów_zmiana +1,

Na spotkaniu komitetu w poniedziałek, 12 marca dyskutowano o wydarzeniach możliwych do realizacji, zarówno w warstwie edukacyjnej, skierowanej do uczniów obornickich szkół, jak i oficjalnych obchodów w postaci wydarzeń o charakterze artystycznym, kulturalnym,  sportowym i medialnym. Uczestnicy spotkania dużą wagę przywiązywali w swoich propozycjach do podkreślania przy organizacji obchodów symboliki narodowej.

Z kilkudziesięciu punktów zaproponowanych w poniedziałek, zostanie stworzony harmonogram wybranych do realizacji projektów, które zostaną bardziej szczegółowo przedyskutowane i zatwierdzone do oficjalnego kalendarza obchodów podczas kolejnego spotkania komitetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *