Sukces projektu młodzieży z Z.S. w Objezierzu „Poznajemy się poprzez taniec”

Wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. „Mobilność Edukacyjna” dla projektów Wymiana młodzieży okazały się dużym sukcesem.
W nawiązaniu do Komunikatu Narodowej Agencji dotyczącego wyniku konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. „Mobilność Edukacyjna” w terminie do 15 lutego
2018 roku, 14 maja Agencja Narodowa Programu ERASMUS+ ogłosiła wyniki oceny projektów. Wniosek złożony  przez Gminę Oborniki i Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu wśród 300 innych złożonych aplikacji otrzymał bardzo wysoką ocenę, znajdując się na 34 pozycji, a także  znalazł się wśród 80 wniosków zaakceptowanych do realizacji z przyznanym finansowaniem ponad 14 800 Euro!!
Zgodnie z zatwierdzoną przez Komisję Europejską polityką dystrybucji środków przez Polską Narodową Agencję na trzy terminy składania wniosków, dofinansowanie uzyskały projekty, które otrzymały co najmniej 73 punkty.
„Poznajemy się poprzez taniec” , pomysł którego wnioskodawcą był Zespół Szkół im. A.Mickiewicza w Objezierzu zdobył odpowiednią liczbę punktów i został zatwierdzony. Kwota na realizację projektu to aż 14868,00 Euro.

Projekt  zakłada wyjazd członków Zespołu Folklorystycznego do zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół im Adama Mickiewicza w Objezierzu, szkoły w dalekiej i pięknej Gruzji.

Środki finansowe pozyskane w ramach Programu ERASMUS+ MŁODZIEŻ pozwolą na całkowite pokrycie kosztów przelotu i tygodniowego pobytu w Gruzji 21 osobowej grupy uczniów i opiekunów. Warto dodać, że finansowanie jest stu procentowe bez konieczności wkładu własnego.

Prezentacja rodzimego folkloru  na ziemi gruzińskiej będzie z pewnością dobrym początkiem realizacji zapisów porozumień zawartych pomiędzy Obornikami i Kobuleti oraz Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu i LEPL Community College ,,Akhali Talaga”


Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *