To już pewne. Będzie rozbudowa węzła przesiadkowego Oborniki Miasto i zintegrowanego węzła przesiadkowego Wargowo

W przyszłym roku to miejsce przejdzie poważną zmianę  Wszystko w ramach środków pozyskanych przez Gminę Oborniki (ponad 3 mln zł) na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego Wargowo i rozbudowę węzła przesiadkowego Oborniki Miasto.
Zakres planowanych prac w Obornikach: rozbiórka budynku dworca, wiat peronowych, istniejącej nawierzchni, budowę parkingu na 135 miejsc postojowych, zatoki autobusowej komunikacji gminnej, budowę pawilonu automatycznej toalety publicznej, przystosowanej również do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowę ścieżki pieszo – rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 187 (ul. Powstańców Wielkopolskich) w kierunku obecnego dworca kolejowego Oborniki Miasto, oświetlenie parkingu, zieleń, ławki.
Natomiast w Wargowie zbudowany zostanie parking samochodowy, przystanek autobusowy, dojście do peronów, ścieżka rowerowa dwukierunkowa w pasie drogi powiatowej (lub w razie konieczności poza pasem) w kierunku zachodnim od przejazdu kolejowego w Wargowie w kierunku do drogi powiatowej Wargowo-Kowalewko (do tzw. ronda) oraz do drogi krajowej nr 11, budowę wiat przystankowych, oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *