Turniej w szermierce historycznej na hali OCS

W weekend 8-10 grudnia w Obornikach odbyła się druga edycja turniejów Szermierki Historycznej Falcons Cup oraz Team Triathlon Tournament – w skrócie T3. W tym roku Falcons Cup pełnił rolę oficjalnych Mistrzostw Polski. Rozegrano trzy najbardziej popularne w Polsce konkurencje. 

W turnieju długiego Miecza oraz Szabli wystartowało 32 zawodników w turnieju Rapiera 28. Rozegrana została także konkurencja Długiego Miecza Kobiet, w której zmagała się piątka zawodniczek. W turnieju drużynowym T3 grupy zawodników ścierali się na każdą broń.

W konkurencji długiego Miecza trzecie miejsce zajął Konrad Kramarz z Mordschlag Łódź. Drugie miejsce zdobył Łukasz Dąbrowski z Fechtschule Gdańsk. Złoto i pierwsze miejsce w Polskim rankingu Szermierki Historycznej oraz tytuł Mistrza Polski wywalczył Maciej Kwiek z Poznańskiej sekcji ARMA-PL.

W turnieju Rapiera brąz powędrował do Tomasza Kraśnickiego z Rebel Fencing z Wrocławia, Srebro zdobył Stanisław Nagórski z Fechtschule Gdańsk, a złoto wywalczył w tej kategorii Filip Łakomy z Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut.

W konkurencji Szabli Brąz zdobył Aleksander Frydrych z Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut, Srebro Konrad Kramarz, zawodnik Mordschlag Łódź, a złoto powędrowało do Antka Olbrychskiego z Akademii Szermierzy z Warszawy.

W konkurencji Kobiet Brąz zdobyła Marcjanna Jelińska z Freifechter Wrocłąw, srebro Malwina Kołb z poznańskiej ARMA-PL, złoto zdobyła  Joanna Koprowska z Akademii Szermierzy.

W kategorii Korda z Puklerzem trzecie miejsce zdobył Grzegorz Sarna z Akademii szermierzy, drugie miejsce zajął Filip Łakomy z SALUT a pierwsze miejsce na podium zajął Antek Olbrychski z Akademii Szermierzy.

Adam Okoniewski

Redaktor i Fotograf portalu Biuletyn Oborniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *