Warsztaty Mobilizacyjne 2018 (foto)

We współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Poznaniu, w dniu 29 maja 2018 r. na terenie budynku Starostwa Powiatowego w Obornikach przeprowadzono Warsztaty na temat: „Organizacja i realizacja zadań zabezpieczenia mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych przez organy administracji wojskowej we współpracy z organami administracji publicznej w ramach Akcji Kurierskiej Administracji Publicznej (AK AP)”.

W Warsztatach wzięła udział kadra dowódcza Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego (WSzW) w Poznaniu, Wojskowi Komendanci Uzupełnień (WKU) z Województwa Wielkopolskiego, pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, pracownicy odpowiedzialni za szkolenie obronne z UM w Poznaniu oraz ze starostw powiatowych w Śremie, Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej, pracownicy z UM w Obornikach oraz UG w Ryczywole. W szkoleniu uczestniczyli również pracownicy Starostwa Powiatowego w Obornikach wyznaczeni do udziału w AK AP realizowanej na terenie powiatu obornickiego.

Uczestników Warsztatów przywitał Szef WSzW płk Grzegorz KONOPKO, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu ppłk Ryszard GRZEŚKOWIAK oraz Starosta Obornicki Adam OLEJNIK.

Dalszą część Warsztatów oraz praktyczny pokaz związany z uruchomieniem AK AP w Starostwie Powiatowym w Obornikach poprowadził Inspektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia ppłk rez. Mariusz FLICIŃSKI.

W roli kierującego Akcją Kurierską Administracji Publicznej w starostwie powiatowym wystąpił Wicestarosta Obornicki Andrzej OKPISZ.

Na zakończenie szkolenia płk G. KONOPKO dokonał podsumowania, podczas którego podziękował za organizację i przeprowadzenie zajęć. Podkreślił wysoki profesjonalizm, doświadczenie oraz bardzo duże zaangażowanie pracowników Starostwa w Obornikach podczas realizacji praktycznego pokazu. Warsztaty zakończyły się wręczeniem Staroście Obornickiemu ryngrafu „Pracodawca zasłużony dla obronności państwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *