Wielkopolscy policjanci na straży – pierwsze wyniki z kontroli „PRĘDKOŚĆ”

W całej Wielkopolsce trwają działania kontrolne policjantów z drogówki, skupione na eliminacji nadmiernej prędkości wśród uczestników ruchu drogowego. Niestety czas wakacji sprzyja często nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze, które dla niektórych mają tragiczny koniec.

23 sierpnia br. na terenie całego województwa podczas akcji „PRĘDKOŚĆ” wielkopolscy policjanci skontrolowali 1817 pojazdów i odnotowali 1402 wykroczenia. W wyniku kontroli 24 kierowcom odebrano prawa jazdy, z czego w 19 przypadkach łaczyło się to z jazdą powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci ujawnili także 5 bezmyślnych kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo zatrzymali 100 dowodów rejestracyjnych, wystawili 1155 mandatów karnych, z czego 987 za nadmierną prędkość.

Nieprawidłowe zachowanie kierowców w szczególnosci tych, którzy przekraczali dozwoloną prędkość przełożyła się w znacznym stopniu na bezpieczeństwo drogowe. 23 sierpnia br. na wielkopolskich drogach policjanci odnotowali 6 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 5 osób zostało rannych. Doszło rownież do 114 kolizji.

Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i przestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych, przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *