Wystawa owczarków niemieckich w Jaraczu (foto)

W Jaraczu zorganizowano po raz drugi wystawę owczarków niemieckich długowłosych. W sobotę i niedzielę 21 i 22 kwietnia 2018.r. w stronę powiatu obornickiego zwróciła się uwaga hodowców owczarków niemieckich długowłosych z całego kraju.

Wszystko za sprawą zorganizowanej już po raz drugi w Jaraczu klubowej wystawy tych psów, odbywającej się pod patronatem stowarzyszenia Altdeutscher Schäferhund-Verband Deutschland e.V.  Na wydarzenie przyjechało ponad sto psów z Polski i Niemiec, które oceniane były w siedmiu klasach wystawowych przez sędziów – Jurgena Gokelera i Gerharda Meistera.

Organizatorami międzynarodowego wydarzenia, którego najważniejsza część odbywała się w niedzielę na boisku wiejskim w Jaraczu, byli miejscowi hodowcy owczarków na czele z Krzysztofem Molskim, który pełnił funkcję gospodarza wystawy. Na wydarzenie przyjechało ponad sto psów z Polski i Niemiec, które oceniane były w siedmiu klasach wystawowych przez profesjonalnych sędziów Jurgena Gokelera i Gerharda Meistera. Wystawiane przez sędziów oceny tłumaczyli na język polski Magdalena i Przemysław Benz z Rożnowic.

W niedzielne późne popołudnie, po całodziennych pokazach, którym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, odbyło się ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych klasach i wręczenie pucharów oraz nagród zarówno zwycięzcom, jak i właścicielom pozostałych psów uczestniczących w wystawie. Atmosfera wydarzenia była bardzo pozytywna, a poza wystawcami uczestniczyli w nim również liczni mieszkańcy powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *