Zapraszamy na bezpłatne badania

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, 20 września 2017 r. o godzinie 13:40 w Urzędzie Miejskim w Obornikach (sala sesyjna) zaprasza na spotkanie edukacyjne dla mieszkańców gminy, podczas którego zainteresowanym uczestnikom, którzy ukończyli 50 lat rozdane zostaną specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale (profilaktyka raka jelita grubego).

Z kolei 5 października 2017 r.  pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA, w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego (prostaty). W badaniu mogą wziąć udział mężczyźni od 50 roku życia. Miejsce pobierania krwi: Urząd Miejski w Obornikach (sala sesyjna), od godz. 9:00 do 13:00. Krew można pobierać po zjedzeniu posiłku! Laborantka pobierająca krew na PSA będzie również odbierała probówki z kałem.

Na wszystkie badania proszę zabrać dowód osobisty!

Zapisy na badania: tel.: (61) 65 59 115 w godz. 10:00 do 13:00 (p. Marta Szymanowicz) Wyniki badań zostaną przesłane na adres domowy oraz do wskazanego lekarza rodzinnego. Wszystkie badania finansowane są z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *