Zbierają pieniądze na organizację imprezy „Radzim 2018”, każdy może wesprzeć!

Tam co roku, w połowie maja, bez prądu, bieżącej wody i ze słabym zasięgiem

odbywa się niezapomniane święto żywej historii…

„Radzim” to tak naprawdę dwie spore imprezy połączone w jedno. Pierwsza to rajd turystyczny, który zaczyna się w pobliskich Obornikach. Udział w nim biorą drużyny, w skład których wchodzą uczniowie okolicznych szkół oraz ich rodziny. Trasa rajdu wiedzie przez las, a jej zwieńczeniem jest  wczesnośredniowieczna wioska. Rajdowicze po drodze zmagają się z różnymi zadaniami, za co odpowiednio zostają nagrodzeni. Jednocześnie odbywa się impreza plenerowa z udziałem wczesnośredniowiecznych grup rekonstrukcyjnych. I oni mają swoje „rozrywki” m.in. rzut toporkiem, strzelanie z łuku czy zapasy. Wyjątkowy nastrój zapewniają występy artystyczne z udziałem odtwórców muzyki dawnej. Całość wieńczy Bitwa, w której ścierają się obrońcy grodu i najeźdźcy…

Na co więc zbierane są środki finansowe? Otóż inicjatywa nie ma stałego źródła finansowania. „Radzimianie” przede wszystkim bazują na wsparciu okolicznych mieszkańców, ośrodków samorządowych i działalności samego Stowarzyszenia. Niestety dotychczasowe fundusze wyczerpały możliwości rozwojowe, dlatego poszukują nowych źródeł finansowania. Zebrane środki, pozwalają zrealizować tylko 2/3 projektu w tym między innymi:
– wyżywienie uczestników imprezy,
– oprawa muzyczno taneczna, w wykonaniu odtwórców muzyki dawnej,
– nagrody dla Radowiczów,
– przeprawa rzeczna na wyspę, na której znajduje się grodzisko,
– wykłady i prezentacje popularnonaukowe.

Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim poszło o krok dalej i korzystając z programu „Polak Potrafi” zbiera środki na pokrycie całości projektu. Pieniądze można wpłacać przez portal POLAK POTRAFI <= KLIKNIJ BY WESPRZEĆ PROJEKT

Organizator:
Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim – 
zgrupowanie miłośników średniowiecza, szczególnie okresu Słowian i Wikingów na terenie naszego kraju i nie tylko. Stowarzyszenie od kilku lat prężnie działa na terenie Obornik Wielkopolskich i okolic angażując się w propowanie przeszłości regionu.
Współorganizatorzy:
– Szkoła Podstawowa w Maniewie – organizacja Rajdu
– Sołectwo i Ochotnicza straż pożarna w Maniewie

– Hufiec ZHP im. Jana Miękusa w Obornikach – obstawa Rajdu

Każda złotówka przekazana na ten cel będzie ogromnym wsparciem i zostanie godnie spożytkowana na realizacje przedsięwzięcia,  któremu Radzimianie oddają się bez reszty.

Serdecznie zapraszamy 12 maja 2018 roku do Radzimia (za Gołaszynem na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *