Zbliżają się sportowe emocje czyli Oborniki Triathlon i Aquathlon

Już 27 sierpnia w Obornikach, na kąpielisku miejskim odbędą się zawody Oborniki Triathlon dla dorosłych i Aquathlon dla najmłodszych.

Oborniki Aquathlon odbędzie się przed głównymi zawodami triathlonowymi. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kąpieliska w Obornikach. Zawodnicy w zależności od wieku będą uczestniczyć w jednym z dwóch dystansów:

  • pływanie 50m, bieg 400m (roczniki 2007-2009)
  • pływanie 200m, bieg 1,7 km (roczniki 2004-2006)

Z kolei trasa Oborniki Triathlon będzie podobna do zeszłorocznej edycji triathlonu. Pływanie odbędzie na kąpielisku na dystansie ok. 400 m. Dystans drugiego etapu zawodów (rower) będzie liczył 22,5 km. Trasa będzie prowadziła w kierunku Rożnowa, a następnie Łukowa (ul. Żernicka, Łukowska), gdzie nastąpi nawrót oraz powrót do ul. Kowanowskiej (dwie pętle). Ostatni etap zawodów (bieg), którego dystans będzie wynosił 5,25 km zostanie wyznaczony wokół kąpieliska. Każdy uczestnik obornickiego triathlonu otrzyma odlewany medal. Najlepsi w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn zostaną nagrodzeni pucharami. Po zakończonych zawodach na każdego uczestnika będzie czekać posiłek regeneracyjny.

 

 

Organizatorzy liczą jak zwykle na niepowtarzalną atmosferę, wspaniałą zabawę i rywalizację w duchu fair play!

źródło:OCS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest