Zespół Maksymiliana Obsta trzecią drużyną na Grand Finals 2018 w Brazylii

Dziś wydarzyła  się historyczna chwila – i dla kadry Polski i najbardziej zasłużenie, dla naszego rodzimego kierowcy wyścigowego – Maksymiliana Obsta

W brazylijskim Conde 25 listopada 2018 rozpoczął się 19. finał światowy kierowców Rotax Max Challenge. Grand Final jest już pełnoletni. W zawodach zobaczyliśmy 10 polskich kierowców, którzy walczyli o miano najlepszych w rodzinie Rotaksa na świecie.
Maksymilian Obst startujący w kategorii Micro Max po zdobyciu  tego zaszczytnego -3 miejsca tak napisał na swojej tablicy w mediach społecznościowych:
„❗️❗️❗️Uwaga uwaga ❗️❗️❗️oto puchar za zajęcie drużynowego 3. Miejsca na ROTAX GRAND FINALS w Brazylii. Po raz pierwszy w historii drużynowo osiągnęliśmy tak wielki sukces. Puchar jest przyznawany teamowi za ilość zdobytych punktów w wyścigach. Nasza reprezentacja wywalczyła ich tyle, ze zdobyliśmy 3. Miejsce. Ze względu na to, ze ja zdobyłem ich najwiecej mam tą przyjemność, że będzie u mnie w domu. Chce jeszcze powiedziec, ze jestem bardzo dumny, ze mogłem być w tak wspaniałym teamie i reprezentować z nim nasz kraj – chłopaki jesteście wielcy. Wszyscy walczyliśmy jak lwy o każdy milimetr toru!!! PIĘKNY PRAWDA???”.

W całej historii Grand Finals Polacy wystąpili w 12 imprezach światowych. Tegoroczny Grand Finals jest zatem 13., z udziałem polskich kierowców.

W tegorocznym Rotax Grand Finals zobaczyliśmy następujących kierowców reprezentujących Polskę:
kategoria Micro Max: Maksymilian Obst, Gustaw Wiśniewski
kategoria Mini Max: Ivan Tkachev
kategoria Junior Max: Karol Kręt, Marcel Surmacz
kategoria Senior Max: Piotr Świeżaczyński, Adam Szydłowski
kategoria DD2 Max: Kacper Bielecki, Piotr Wiśnicki
kategoria DD2 Masters: Sławomir Murański, Tomasz Wilczyński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *