Zmarł w policyjnym radiowozie. Prokuratura wszczyna śledztwo

Na początku roku (4 stycznia br.) Policjanci z Obornik zatrzymali do wytrzeźwienia Rafała K. Mężczyzna znajdował się na terenie klatki schodowej jednego z budynków. Był w stanie upojenia alkoholowego.

[AdSense-A]

„Przewożono go do izby przyjęć miejskiego szpitala, w celu przeprowadzenia badań stanu zdrowia przed osadzeniem w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Podczas drogi, w radiowozie, Rafał K. zasłabł” – wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratur.

Policjanci natychmiast zaczęli udzielać pomocy mężczyźnie rozpoczynając reanimację. Kontynuowano ją także w izbie przyjęć szpitala. Mimo to mężczyzna zmarł.

„Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny zwłok z udziałem biegłego z medycyny sądowej oraz oględziny radiowozu, w którym przewożono Rafała K. W radiowozie nie ujawniono żadnych śladów biologicznych, wydzielin i wydalin ludzkich”/em> – dodaje Mazur-Prus z prokuratury.

Wyniki sekcji zwłok wskazują, że do śmierci Rafała K. nie przyczyniły się osoby trzecie. Samą sprawę wyjaśnia jednak prokuratura.

„Ostateczna opinia co do przyczyny zgonu zostanie wydana po przeprowadzenia dodatkowych badań m.in. badań histopatologicznych” – kończy.

[AdSense-B]

Źródło: epoznań.pl

Jedna myśl na temat “Zmarł w policyjnym radiowozie. Prokuratura wszczyna śledztwo

  • 24 stycznia 2018 o 17:08
    Permalink

    Wielki czas i pora zajac sie kontrola w Komisariacie w Obornikach,z tego co slysze to juz nie pierwszy przypadek ze ktos umiera albo na Komisariacie albo w radiowozie!!!!Tzw „Stroze Prawa” czuja sie bezkarni i robia co chca,znieczulica na maksa a powinni Nas Obywateli i chronic bez wzgledu kim jestesmy i dbac o Nasze bezpieczenstwo a nie traktowac Nas przedmiotowo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *