Zofia Kotecka starostą obornickim, a Waldemar Cyranek jej zastępcą

We wtorek, dokładnie tydzień po tym, jak radni powiatu obornickiego wybrali na stanowisko przewodniczącego Renatę Tomaszewską, odbyła się druga sesja, podczas której przeprowadzono głosowania na starostę, wicestarostę, zastępcę przewodniczącego oraz członków zarządu i poszczególnych komisji.

Pierwsze tego dnia głosowanie dotyczyło wyboru wiceprzewodniczącego rady. Została nim radna z ramienia PSL, Anna Nowicka. Następnie przyszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich wybór starosty. Zgodnie z przewidywaniami, rada niemal jednogłośnie poparła kandydaturę radnej z największym doświadczeniem samorządowym w obecnej kadencji – Zofii Koteckiej z KWW Tomasza Szramy.

 Zapewniam, że mój gabinet będzie otwarty dla wszystkich, zarówno radnych jak i mieszkańców naszego powiatu. Każdego przyjmę i wysłucham – zapewniała Zofia Kotecka, po czym dodała: – Wiem, że oczekiwania względem władz powiatu są ogromne. Postaramy się im sprostać. To oczywiste, że będziemy działać dla dobra naszych mieszkańców.

Nowy starosta zgłosił na swojego zastępcę radnego Waldemara Cyranka, co również zostało poparte przez wszystkich radnych szerokiej koalicji. Z kolei członkami zarządu zostali radni Andrzej Ilski i Bogusław Janus z PSL oraz Piotr Neter z KWW Tomasza Szramy.

Na koniec radni przegłosowali liczbę członków poszczególnych komisji oraz ich składy. W przypadku komisji rewizyjnej oraz komisji skarg wybrano także przewodniczących. W pierwszej z wymienionych funkcję tę pełnić będzie najmłodszy radny w historii powiatu, Przemysław Szrama z KWW Tomasza Szramy. Natomiast komisji skarg przewodniczyć będzie Agata Pasternak z KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat.
W związku z tym od dziś obowiązki dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich w Kiszewie powierzono Agnieszce Wojtkowiak.

Źródło: Oborniki.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *